KONST / Litografier / Färglitografi 15816026
nr 1581 6026
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Signerad, numrerad 99/100. Färglitografi, bildmått: 53x40 cm, yttermått inklusive ram: 74x59 cm
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 27 november 2023
kl 19:48:39
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.400 kr
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta